Pracownia Badania Snu

Lokalizacja:
parter głównego budynku Szpitala
 
Informacja: 
 
Zapisy telefoniczne na ROK 2020 odbywać się będą dniu 29.01.2020r.  
w godzinach 9.00 - 12.00  pod nr tel. 883 922 239 
 
 
 W LUTYM 2020  W GODZINACH  9.00 - 12.00

 

 

W DNIU 26.02 ŚRODA Z PRZYCZYN LOSOWYCH NIE BĘDZIE ZAPISÓW NA BADANIA, W MIESIĄCU MARCU BĘDZIE PODANY DODATKOWY TERMIN ZAPISÓW NA BADANIA BĄDŹ TEŻ MOŻNA OSOBIŚCIE PRZYNIEŚĆ SKIEROWANIE NA BADANIE DO PRACOWNI Z PODANYM NR TEL. NA SKIEROWANIU.
 
 
BĄDŹ
 
PO OSOBISTYM ZGŁOSZENIU SIĘ DO PRACOWNI SNU SZPITALA W WOLICY Z ORYGINALNYM SKIEROWANIEM I WPISANYM NA SKIEROWANIU NRUMERZE TELEFONU - W DNIACH OD WTORKU DO PIĄTKU W GODZINACH 9.00 - 13.00  TERMIN BĘDZIE WYZNACZONY TELEFONICZNIE.
 
 
 
w innych przypadkach niż rejestracja (np. rezygnacja bądź zmiana terminu badania z różnych powodów) proszę dzwonić pod numery: 
728 853 174,  62 761 25 03
 
 
 
W PRZYPADKU PACJENTÓW Z CHOROBAMI PSYCHICZNYMI, ZESPOŁAMI PSYCHO-ORGANICZNYMI, ZESPOŁEM ALZHEIMERA, DEMENCJA - KONIECZNE JEST DOŁĄCZENIE DO SKIEROWANIA OPINII PSYCHIATRY, CO DO ZDOLONOŚCI PACJENTA W ZAKRESIE:
    1) WSPÓŁPRACY PRZ ZAKŁADANIU SPRZĘTU ELEKTRONICZNEGO, BARDZO CZUŁEGO
    2) WSPÓŁPRACY PRZY LECZENIU OBS APARATEM Z MASKĄ (maska zakładana jest na twarz) 
 
TUTEJSZA PRACOWNIAM BADA TYLKO ZABURZENIA ODDYCHANIA PODCZAS SNU, NIE PADA INNYCH PRRZYCZYN ZABURZEŃ SNU (np. BEZSENNOŚCI)
 
 

 SKIEROWANIA DO SZPITALA W KIERUNKU DIAGNOSTYKI BEZDECHU SENNEGO, POWINNY BYĆ WYSTAWIONE PRZEZ LEKARZY SPECJALISTÓW:

  • LARYNGOLOGII

  • PULMUNOLOGII

  • KARDIOLOGII

  • NEUROLOGII

  • PSYCHIATRII

  • ORAZ Z ODDZIAŁÓW SZPITALNYCH

 

 

 

Koordynator:

mgr Ewelina Szewczyk
 
 
 
Symptomem sugerującym zaburzenia snu jest objaw senności dziennej. Prawdopodobieństwo zaśnięcia w ośmiu codziennych sytuacjach ocenia specjalistyczny kwestionariusz: Skala Senności Epworth SSE
 Proponujemy wypełnić kwestionariusz SSE osobom, które chrapią, którym rodzina mówi o bezdechach w trakcie snu, którzy budzą się rano zmęczeni, zasypiają w ciągu dnia mimo woli. W przypadku uzyskania powyżej 9 punktów wskazana jest konsultacja z lekarzem specjalizującym się w diagnostyce i leczeniu zaburzeń snu.
Nasza pracownia posiada specjalistyczny sprzęt służący do diagnostyki zaburzeń oddychania w czasie snu, przede wszystkim w zespołach bezdechu sennego, hipowentylacji i otyłości oraz w chorobach oskrzelowo płucnych, głównie POCHP.
Możemy także diagnozować zaburzenia oddychania w chorobach restrykcyjnych klatki piersiowej oraz chorobach nerwowo mięśniowych. Badania wykonujemy na miejscu, oferując:
  • polisomnografię ograniczoną do oceny bezdechów śródsennych
  • polisomnografię pełną ( z EEG i oceną faz snu)
  • próbną aplikacje aparatów do leczenia zaburzeń oddychania: CPAP, aparat typu bilevel, respirator do nieinwazyjnej wentylacji mechanicznej.
 

                     

 

 

RODO klauzula informacyjna
W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie, w ramach naszego serwisu stosujemy pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Jeśli nie wyrażają Państwo zgody, uprzejmie prosimy o dokonanie stosownych zmian w ustawieniach przeglądarki internetowej.